HORY A MESTO TRENČÍN 

festival horského filmu a dobrodružstva 

slogan
Ďalšie informácie
motiv

SPRÁVA O FESTIVALE

Veľký ohlas vyvolali amatérske filmy

Trenčín - V nedeľu sa mimoriadnym dvojhodinovým premietaním skončil prvý ročník festivalu horského filmu a dobrodružstva Hory a mesto Trenčín. Podujatie prilákalo do kina podľa odhadov organizátorov takmer 1300 návštevníkov.

Najväčší ohlas vyvolali práve amatérske filmy, ktoré boli zaradené do programu. Za najlepší amatérsky dokument zvolili diváci v ankete film od Petra Ježa Don Jek, ktorý zachytáva prechod kanadským územím Yukon.

Pozornosť návštevníkov pútali i autorské výstavy fotografií Petra "Becka" Ondrejoviča a domáceho alpinistu Gabriela Čmárika, ako aj výstava fotografií prihlásených do fotosúťaže, víťazom ktorej sa stal Richard Podoba za záber s názvom Ranný život v kategórii Príroda/krajina.

Na svoje si prišli i milovníci hovoreného slova. V piatkovej diskusii predstavil domácemu publiku horolezec Jaroslav Dutka svoje pôsobenie v horách za posledných desať rokov a v sobotu odpovedal na zvedavé otázky návštevníkov nemecký kajakár Olaf Obsommer, ktorý prišiel do Trenčína predstaviť svoj najnovší film z kultovej série Sick line.

"Myslím si, že sa nám podarilo osloviť širokú verejnosť a priblížiť návštevníkom podujatia trošku iný pohľad na svet v ktorom žijeme," zhodnotila krátko po festivale jeho organizátorka Mária Dutková. "Prekvapil ma záujem ľudí a aby sa do kina dostali všetci, rozhodli sme sa predĺžiť festival ešte o jeden deň," dodáva.

(Barbora Prekopová)